27.08.2018

Biznes relacji - co to jest?

„Biznes relacji”… „Biznes relacji”, ale co to tak naprawdę jest?

Tym razem poruszam naprawdę kluczową kwestię w biznesie MLM. Powyżej posłużyłam się hasłem „biznes relacji”. Bo MLM to właśnie BIZNES RELACJI!

Więc postanowiłeś zająć się taką formą biznesu? Czy uświadomiłeś sobie już, że TianDe jest jedną z tych młodych, dopiero rozwijających się firm, które prezentują możliwości marketingu wielopoziomowego w jego najczystszej postaci? Czytasz  właśnie, że będziesz budować 'biznes relacji' i myślisz sobie… no właśnie, o czym myślisz w swojej głowie? Jak Ty w ogóle masz rozumieć pojęcie „biznes relacji”? Czy chodzi o tak zwane „dobre pierwsze wrażenie”? O bycie miłym, uśmiechniętym, przyjaznym i zawsze „dostępnym” dla ludzi? A może chodzi o promocję tej formy biznesu? O przekonywanie napotkanych ludzi, że „jeżeli zaczniesz ze mną współpracę to idea MLM zagwarantuje Ci wspaniałe życie i 6-cyfrowe sumy na Twoim koncie bankowym”? Czy wiesz już dlaczego tak wiele ludzi odczuwa niechęć do biznesu MLM? Czy wyczuwasz w obydwu tych przypadkach nutę wręcz natarczywej chęci zbudowania relacji? Wyczuwasz ten dziwny poziom zafiksowania na punkcie marketingu wielopoziomowego? To przekonanie o niezawodności i absolutnej doskonałości biznesu MLM? Wszyscy dookoła to wyczują. Tylko Ty pozostaniesz w nieświadomości co takiego się wydarzyło, że coraz więcej osób nie odbiera już od Ciebie telefonu…

„Marketing sieciowy nie jest idealny… jest po prostu LEPSZY” - Eric Worre, „Bądź PRO - 7 kroków do mistrzostwa w marketingu sieciowym” 

Zacznijmy więc od początku… „Biznes relacji” to przede wszystkim praca z ludźmi, a pracę tę należy zacząć od najbliższej Ci osoby - czyli samego siebie. Wnieś w swój Pomysł, w swój Plan - Dobrego Ducha, a potem przenoś go do swojego zespołu kiedy i ile tylko się da. Najlepiej brać go i czerpać od siebie. Jesteś studnią życia dla Twojego team’u. To ty masz być źródłem motywacji, inspiracji i siły. Oni mają z tego czerpać i umieć to wykorzystywać. No dobra, ale przecież każda studnia ma swoje dno. Położone płycej lub głębiej - w końcu woda je odkryje. Zatem teraz powiem Ci jak możesz czerpać ze swojej studni, aby nigdy nie wyschła - zbuduj tę studnię w swojej głowie. Napełniaj ją pozytywnymi myślami. Codziennie pomyśl o swojej PRZESZŁOŚCI. Naucz się selekcjonować te dobre rzeczy z minionych lat. Ludzie mają niesłychaną skłonność rozpamiętywania zdarzeń negatywnych, smutnych. Ja chcę, żebyś przypomniał sobie codziennie jeden z tych pozytywnych momentów. Nie musi to być najlepsza chwila w Twoim życiu. Niech to będzie taki jeden moment, w którym czułeś się zwyczajnie szczęśliwy. Przypomnij sobie go szczegółowo. Przeżyj go jeszcze raz, odnów w sobie te pozytywne wibracje. A potem zwyczajnie za nie podziękuj. To sekret nie tylko ludzi sukcesu, ale i ludzi głęboko szczęśliwych. WDZIĘCZNOŚĆ. Okaż całym swoim sercem wdzięczność za to, co przeżyłeś. To jest trochę jak taki mentalny, pierwszy łyk świeżo zaparzonej kawy.

A teraz pomyśl o swojej PRZYSZŁOŚCI. Wyobraź sobie siebie już po tym wszystkim. Przeszedłeś przez wszystkie problemy, załamania. Wygrzebałeś się z każdego możliwego „dołu”. Pomyśl o tym jaki CHCESZ BYĆ. WIZUALIZUJ swoje marzenie. Pomyśl o nim, ale w kontekście TERAŹNIEJSZOŚCI. Poczuj, przyjrzyj mu się. Wyobraź sobie każdy, najmniejszy detal. Na marzenia nikt nigdy podatku nie narzuci. A jeśli nawet, to jestem tu po to, żeby było Cię stać na marzenie 24 godziny na dobę! W końcu - zacznij myśleć o ludziach. Zarówno o samym sobie, jak i o innych. Pomyśl co możesz zrobić dla samego siebie. Pomyśl o tym, co Ty możesz dać innym, a co inni mogą dać Tobie. Rozpal w sobie chęć wymieniania się doświadczeniami. Rozpal w sobie wdzięczność dla WSZYSTKICH ludzi jakich spotkałeś i jeszcze spotkasz w swoim życiu. W gruncie rzeczy to dzięki nim jesteś w takim, a nie innym miejscu i wszystko co osiągnąłeś zawdzięczasz po części każdemu z nich.

Kilka przykładów „ćwiczeń”, które pomogą Ci obudzić w sobie uczucie wdzięczności:

podziękuj ukochanej osobie za przygotowanie posiłku

  • powiedz osobie dla Ciebie ważnej „dziękuję, że jesteś”
  • podziękuj swojemu partnerowi biznesowemu lub klientowi „dziękuję za owocne spotkanie, bardzo pomogło mi dokładniej zrozumieć cel naszej współpracy”
  • otwórz się na przebywanie samemu ze sobą, doceń chwile ciszy i możliwość relaksu
  • pomyśl o tym jak wiele ludzi na świecie dokładnie teraz, w tej chwili zmaga się z głodem, wojną, chorobami lub śmiercią ukochanej osoby - zauważ ile szczęścia Cię otacza.

Oczywiście powyższe punkty nie mają na celu wtłoczenia Ci do głowy regułek. Chcę jedynie pokazać Ci jak wiele powodów do wdzięczności i radości masz właściwie tuż przed sobą.

Kiedy zaczniesz już od tak podstawowych elementów, zobaczysz jak ludzie zaczną lgnąć do Ciebie. Każdy chce mieć w swoim towarzystwie osoby o „dobrej energii”. Jesteśmy jak małe akumulatorki. Ludzka energia to obieg zamknięty. Czerpiemy ją i przekazujemy sobie poprzez wzajemny kontakt. Jeśli pojmiesz to we właściwy sposób, zrozumiesz dlaczego wyniki poszczególnych osób w branży MLM często tak drastycznie się różnią. Gdy będziesz czuł się dobrze sam ze sobą, to inni również będą się tak czuli w Twoim towarzystwie. A gdy nauczysz się tym dzielić z innymi, zaczniesz budować swoje poczucie sprawczości, własnej siły i własnych wartości. Efektem końcowym będzie nie tylko Twoje świetne samopoczucie, ale i zwiększona EFEKTYWNOŚĆ. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak to zrobić, jak po to sięgnąć - rozejrzyj się wokół i poszukaj źródła inspiracji!

Pamiętaj, że ogromnie ważnym czynnikiem cechującym lidera jest ZROZUMIENIE oraz WSPARCIE. Bądź nie tylko studnią życia swojego zespołu, ale i oazą spokoju. Oczywiście nie znaczy to, że masz sobie dać wdepnąć na odcisk. Zwyczajnie pracuj nad komunikacją zarówno ze swoimi partnerami, jaki i klientami. Traktuj ich jak ludzi, nie jak potencjalną zdobycz, kolejną złotą monetę. Bądź ludzki. Na dłuższą metę tylko tacy biznesmeni nie wypadają z gry. Nieważne jak bardzo Twój biznes opiera się na cyfrach i kalkulacjach. Pierwiastek człowieczeństwa jest czynnikiem będącym spoiwem w „biznesie relacji”.

A teraz ćwicz, ucz się, czytaj i chłoń pozytywne wibracje. Przyciągaj do siebie ludzi i ucz ich tego samego. Buduj relacje, nie ograniczenia.