Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

28 Marzec 2018

Aksamitka (Tagetes) - działanie w kosmetyce [SKŁADNIK AKTYWNY]

aksamtika-w-kosmetyce-skladnik-aktywny-tiande.png

Askamitka - dla zdrowia i urody w kosmetyce...

Niepozorna, mało wymagająca roślina, lecz posiadająca cenne właściwości lecznicze. Kwiat aksamitki, dzięki bogatej zawartości fitoncydów działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ekstrakt z kwiatów i nasion aksamitki to niezastąpione źródło luteiny i zeakstyny, które w pozytywny sposób wpływają również na nasz wzrok oraz zmniejszają efekt zmęczonych oczu. Aksamitka to również źródło kumaryny, flawonoidów, beta-karotenu, które poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych i chronią przed starzeniem się skóry. Poprzez swoje działanie przeciwutleniające chroni również siatkówkę oka przed toksycznym wpływem wolnych rodników. Oprócz tego chroni strukturę oka przed uszkodzeniem przez promieniowanie UV. Zawartość luteiny w płatkach kwiatowych aksamitki to nawet 1200mg na 100g płatków, czyli to samo co dwa pakowania tabletek z luteiną (opakowanie 30 tabletek zawiera 600 mg luteiny).

Ciekawostki:

  • Przyprawa - przez swój charakterystyczny korzenno-kamforowy zapach, stosuje się ją jako przyprawę do tłustych dań i zup w krajach takich jak, Indie i Ameryka Południowa.
  • Odstraszacz na komary i mszyce - intensywna woń kwiatów aksamitki zdecydowanie odstrasza komary i mszyce.
  • Roślina ozdobna - niektóre gatunki uprawiane są w Europie
  • Roślina lecznicza - żółty barwnik rośliny posiada silne właściwości przeciwutleniające i nowotworowe.
  • Sztuka kulinarna - aksamitka posiada jadalne kwiaty, które stosuje się do sałatek i ozdabiania potraw.
  • Zawiera biologicznie czynne składniki - głównie pochodzenia olejkowego, o działaniu moczopędnym, rozkurczowym i przeciwzapalnym. 
Bartosz Goleniewicz

Cześć! Zajmuję się budowaniem marki oraz wizerunku portalu tiandepolska.pl Wraz z zespołem tworzymy narzędzia i możliwości zarobkowe, dla osób chcących z nami współpracować.