Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

05 Kwiecień 2018

Ałun (ałunit) - czym jest, jak działa - medycyna naturalna [SKŁADNIK AKTYWNY]

ałun-ałunit-naturalny-dezodorant-tiande.png

Ałun

Jest to siarczan glinowo-potasowy, czyli potocznie mówiąc naturalnie występująca sól, która ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne - przez to ma bardzo wiele zastosowań. Pierwszą jest to, że likwiduje przykry zapach potu, nie wywołując przy tym reakcji alergicznych. Jest to również jeden z niewielu antyperspirantów, który jest dla człowieka najbardziej bezpieczny. Opisywany często jako naturalny antyperspirant jest alternatywą dla zwykłych kulek, psikaczy, które znajdziemy w drogeriach czy sklepach.

Jak działa ałun?

W przeciwieństwie do wielu antyperspirantów, w których jest stosowany tzw. hydroksychlorek - ten zaś powoduje zatykanie gruczołów potowych. Ałun, a właściwie zawarty w nim glin zabija bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Jednocześnie delikatnie zmniejsza pory, dzięki czemu pocimy się delikatniej.

Naturalny ałun

Trzeba jednak wiedzieć, jak rozróżniać ałun syntetyczny od tego wytwarzanego laboratoryjnie. Najprostszą metodą jest sprawdzenie jego smaku... Prawdziwy ałun powinien mieć kwaśno-cierpki smak. Nie gorzki. W Polsce również występują złoża ałunitu, jednak nie mają takich właściwości jak ałun pozyskiwany na terenach Amazonii czy Tybetu.

Czy ałun zawiera aluminium?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - tak. Jednak nie należy od razu panikować. Ponieważ sam glin jako występujący naturalnie pierwiastek zawiera aluminium. Trzeba tutaj odróżnić dwie rzeczy: sól glinowo-potasową od różnych hydroksychlorków aluminium, które działają szkodliwie na nasz organizm. Dodatkową ciekawostką jest to, że glin (aluminium) znajdziemy również w wodzie pitnej gdzie do naszego organizmu przedostaje się 0,3% tego pierwiastka. Przez skórę (w tym przypadku pachy) cząsteczki glinu mogą wchłaniać się zaledwie do 0,012% - dlatego używając naturalnych ałunów nie ma możliwości, abyśmy mieli przez to jakiekolwiek problemy.

Na co działa ałun? - dodatkowe właściwości

Ałun przez swoje właściwości antyseptyczne, ściągające i bakteriobójcze, o których wspomniałem na samym początku tego artykułu, pomaga w takich rzeczach jak:

  • usuwa nieprzyjemny zapach potu,
  • tamuje krew przy ranach, skaleczeniach,
  • stan grzybiczny paznokci,
  • na oparzenia, na ukąszenia owadów,
  • metoda na opryszczkę, zimno, afty, zajady, wykwity na skórze, krostki, 
  • likwiduje stan zapalny dziąsęł (polecamy zrobić roztwór ałunu z wodą - włożyć kryształ ałunu do szklanki z wodą na około minutę i póżniej wypłukać jamę ustną),
  • problemy z bólem gardła, ze zgagą, angina (roztwór),
  • problemy w przewodzie pokarmowym (bóle żołądka, niestrawność, wrzody żołądka, kac - wypić roztwór),
  • hemoroidy, stany zapalne w okolicach intymnych.


* efekty wyżej wymienionych dolegliwości zostały wytestowane na krysztale ałunu firmy tianDe. Za wszelkie próby testowania wyżej wymienionych problemów na ałunach innych producentów - nie odpowiadamy. 
Bartosz Goleniewicz

Cześć! Zajmuję się budowaniem marki oraz wizerunku portalu tiandepolska.pl Wraz z zespołem tworzymy narzędzia i możliwości zarobkowe, dla osób chcących z nami współpracować.

ZOBACZ POLECANE

PRODUKTY Z PRAWDZIWYM KRYSZTAŁEM AŁUNU

Higiena Wkładka higieniczna „Delikatna Troska“

Wkładka higieniczna „Delikatna Troska“

11,50 zł

60145

Higiena Wkładka higieniczna „Life Energies”

Wkładka higieniczna „Life Energies”

11,50 zł

63601