Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

27 Sierpień 2018

Biznes relacji - co to jest?

biznes-relacji-tiande.png

„Biznes relacji”… „Biznes relacji”, ale co to tak naprawdę jest?

Tym razem poruszam naprawdę kluczową kwestię w biznesie MLM. Powyżej posłużyłam się hasłem „biznes relacji”. Bo MLM to właśnie BIZNES RELACJI!

Więc postanowiłeś zająć się taką formą biznesu? Czy uświadomiłeś sobie już, że TianDe jest jedną z tych młodych, dopiero rozwijających się firm, które prezentują możliwości marketingu wielopoziomowego w jego najczystszej postaci? Czytasz  właśnie, że będziesz budować 'biznes relacji' i myślisz sobie… no właśnie, o czym myślisz w swojej głowie? Jak Ty w ogóle masz rozumieć pojęcie „biznes relacji”? Czy chodzi o tak zwane „dobre pierwsze wrażenie”? O bycie miłym, uśmiechniętym, przyjaznym i zawsze „dostępnym” dla ludzi? A może chodzi o promocję tej formy biznesu? O przekonywanie napotkanych ludzi, że „jeżeli zaczniesz ze mną współpracę to idea MLM zagwarantuje Ci wspaniałe życie i 6-cyfrowe sumy na Twoim koncie bankowym”? Czy wiesz już dlaczego tak wiele ludzi odczuwa niechęć do biznesu MLM? Czy wyczuwasz w obydwu tych przypadkach nutę wręcz natarczywej chęci zbudowania relacji? Wyczuwasz ten dziwny poziom zafiksowania na punkcie marketingu wielopoziomowego? To przekonanie o niezawodności i absolutnej doskonałości biznesu MLM? Wszyscy dookoła to wyczują. Tylko Ty pozostaniesz w nieświadomości co takiego się wydarzyło, że coraz więcej osób nie odbiera już od Ciebie telefonu…

„Marketing sieciowy nie jest idealny… jest po prostu LEPSZY” - Eric Worre, „Bądź PRO - 7 kroków do mistrzostwa w marketingu sieciowym” 

Zacznijmy więc od początku… „Biznes relacji” to przede wszystkim praca z ludźmi, a pracę tę należy zacząć od najbliższej Ci osoby - czyli samego siebie. Wnieś w swój Pomysł, w swój Plan - Dobrego Ducha, a potem przenoś go do swojego zespołu kiedy i ile tylko się da. Najlepiej brać go i czerpać od siebie. Jesteś studnią życia dla Twojego team’u. To ty masz być źródłem motywacji, inspiracji i siły. Oni mają z tego czerpać i umieć to wykorzystywać. No dobra, ale przecież każda studnia ma swoje dno. Położone płycej lub głębiej - w końcu woda je odkryje. Zatem teraz powiem Ci jak możesz czerpać ze swojej studni, aby nigdy nie wyschła - zbuduj tę studnię w swojej głowie. Napełniaj ją pozytywnymi myślami. Codziennie pomyśl o swojej PRZESZŁOŚCI. Naucz się selekcjonować te dobre rzeczy z minionych lat. Ludzie mają niesłychaną skłonność rozpamiętywania zdarzeń negatywnych, smutnych. Ja chcę, żebyś przypomniał sobie codziennie jeden z tych pozytywnych momentów. Nie musi to być najlepsza chwila w Twoim życiu. Niech to będzie taki jeden moment, w którym czułeś się zwyczajnie szczęśliwy. Przypomnij sobie go szczegółowo. Przeżyj go jeszcze raz, odnów w sobie te pozytywne wibracje. A potem zwyczajnie za nie podziękuj. To sekret nie tylko ludzi sukcesu, ale i ludzi głęboko szczęśliwych. WDZIĘCZNOŚĆ. Okaż całym swoim sercem wdzięczność za to, co przeżyłeś. To jest trochę jak taki mentalny, pierwszy łyk świeżo zaparzonej kawy.

A teraz pomyśl o swojej PRZYSZŁOŚCI. Wyobraź sobie siebie już po tym wszystkim. Przeszedłeś przez wszystkie problemy, załamania. Wygrzebałeś się z każdego możliwego „dołu”. Pomyśl o tym jaki CHCESZ BYĆ. WIZUALIZUJ swoje marzenie. Pomyśl o nim, ale w kontekście TERAŹNIEJSZOŚCI. Poczuj, przyjrzyj mu się. Wyobraź sobie każdy, najmniejszy detal. Na marzenia nikt nigdy podatku nie narzuci. A jeśli nawet, to jestem tu po to, żeby było Cię stać na marzenie 24 godziny na dobę! W końcu - zacznij myśleć o ludziach. Zarówno o samym sobie, jak i o innych. Pomyśl co możesz zrobić dla samego siebie. Pomyśl o tym, co Ty możesz dać innym, a co inni mogą dać Tobie. Rozpal w sobie chęć wymieniania się doświadczeniami. Rozpal w sobie wdzięczność dla WSZYSTKICH ludzi jakich spotkałeś i jeszcze spotkasz w swoim życiu. W gruncie rzeczy to dzięki nim jesteś w takim, a nie innym miejscu i wszystko co osiągnąłeś zawdzięczasz po części każdemu z nich.

Kilka przykładów „ćwiczeń”, które pomogą Ci obudzić w sobie uczucie wdzięczności:

podziękuj ukochanej osobie za przygotowanie posiłku

  • powiedz osobie dla Ciebie ważnej „dziękuję, że jesteś”
  • podziękuj swojemu partnerowi biznesowemu lub klientowi „dziękuję za owocne spotkanie, bardzo pomogło mi dokładniej zrozumieć cel naszej współpracy”
  • otwórz się na przebywanie samemu ze sobą, doceń chwile ciszy i możliwość relaksu
  • pomyśl o tym jak wiele ludzi na świecie dokładnie teraz, w tej chwili zmaga się z głodem, wojną, chorobami lub śmiercią ukochanej osoby - zauważ ile szczęścia Cię otacza.

Oczywiście powyższe punkty nie mają na celu wtłoczenia Ci do głowy regułek. Chcę jedynie pokazać Ci jak wiele powodów do wdzięczności i radości masz właściwie tuż przed sobą.

Kiedy zaczniesz już od tak podstawowych elementów, zobaczysz jak ludzie zaczną lgnąć do Ciebie. Każdy chce mieć w swoim towarzystwie osoby o „dobrej energii”. Jesteśmy jak małe akumulatorki. Ludzka energia to obieg zamknięty. Czerpiemy ją i przekazujemy sobie poprzez wzajemny kontakt. Jeśli pojmiesz to we właściwy sposób, zrozumiesz dlaczego wyniki poszczególnych osób w branży MLM często tak drastycznie się różnią. Gdy będziesz czuł się dobrze sam ze sobą, to inni również będą się tak czuli w Twoim towarzystwie. A gdy nauczysz się tym dzielić z innymi, zaczniesz budować swoje poczucie sprawczości, własnej siły i własnych wartości. Efektem końcowym będzie nie tylko Twoje świetne samopoczucie, ale i zwiększona EFEKTYWNOŚĆ. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak to zrobić, jak po to sięgnąć - rozejrzyj się wokół i poszukaj źródła inspiracji!

Pamiętaj, że ogromnie ważnym czynnikiem cechującym lidera jest ZROZUMIENIE oraz WSPARCIE. Bądź nie tylko studnią życia swojego zespołu, ale i oazą spokoju. Oczywiście nie znaczy to, że masz sobie dać wdepnąć na odcisk. Zwyczajnie pracuj nad komunikacją zarówno ze swoimi partnerami, jaki i klientami. Traktuj ich jak ludzi, nie jak potencjalną zdobycz, kolejną złotą monetę. Bądź ludzki. Na dłuższą metę tylko tacy biznesmeni nie wypadają z gry. Nieważne jak bardzo Twój biznes opiera się na cyfrach i kalkulacjach. Pierwiastek człowieczeństwa jest czynnikiem będącym spoiwem w „biznesie relacji”.

A teraz ćwicz, ucz się, czytaj i chłoń pozytywne wibracje. Przyciągaj do siebie ludzi i ucz ich tego samego. Buduj relacje, nie ograniczenia.


Iwona Goleniewicz

Witaj! Mam na imię Iwona. Jestem współtwórcą zespołu tianDe Polska. Zajmuję się tym biznesem, ponieważ łączę w nim Wszystko, co stanowi dla mnie największą wartość w moim życiu. W artykułach piszę o biznesie jak o Wielkiej Sztuce Tworzenia… Sztuce budowania właściwych kompetencji i wspaniałych relacji.

ZOBACZ POLECANE

PRODUKTY PRZEZE MNIE

Pielęgnacja włosów Szampon z korzeniem Żeń-szenia

Szampon z korzeniem Żeń-szenia

69,50 zł

20102

Pielęgnacja ciała Rozgrzewający żel do ciała „Ortofit”

Rozgrzewający żel do ciała „Ortofit”

73,00 zł

34401

Pielęgnacja ciała Ziołowy żel do nóg „Slaviton”

Ziołowy żel do nóg „Slaviton”

73,00 zł

44402