Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

03 Pażdziernik 2018

Demakijaż - jak poprawnie zmyć makijaż z twarzy?

jak-prawidłowo-wykonać-demakijaż.png

Przyjemność czy obowiązek?

Demakijaż kojarzy się z przykrym obowiązkiem dla wielu kobiet, a jest jednym z ważnych czynności przy pielęgnacji skóry. Dzięki niemu pozwolimy skórze odpocząć i zregenerować się. 
Opiszę Wam, jak właśnie wykonać prawidłowo demakijaż.

Zawsze po powrocie z pracy - nie czekaj z demakijażem do momentu, aż będziesz kładła się spać! Pozwól skórze wcześniej odpocząć. Zmywając makijaż zacznij najpierw od mleczka, a później żelu. Pamiętaj aby również skórę z tonizować i dopiero potem nakładaj krem. Jak wykonasz tych kilka czynności, to Twoja skóra będzie bardzo dobrze przygotowana do odpoczynku i regeneracji. 

Krok po kroku…


Demakijaż zaczynamy najpierw od okolic oczu, dopiero później reszta twarzy. Gdy posiadasz mocny makijaż, to pamiętaj aby nie traktować skóry w ostry sposób, najlepiej używaj delikatnej gąbeczki kosmetycznej do demakijażu. Nie polecam używać wacików, gdyż podrażniają i naciągają skórę, a skóra po oczami jest najdelikatniejsza i domaga się łagodnego traktowania. Dlatego gąbeczka jest bardzo delikatna dla skóry wokół oczu. Moim ulubionym produktem do demakijażu jest żel do higieny delikatnej tianDe. Ze względu na jego delikatność i łagodność, nadaje się do zmywania mocnego makijażu. Najważniejsze nie podrażnia i nie szczypie w oczy, a bardzo dobrze oczyszcza, bez zostawiania efektu pandy. 

*Używając mleczka lub żelu, to pamiętaj aby skórę najpierw zwilżyć wodą, a następnie opuszkami palców rozprowadź kosmetyk i zacznij delikatnie masować twarz, dzięki temu poprawisz ukrwienie skóry. 


Tonik przed kremem… - bardzo ważny etap! Tonik normalizuje pH skóry, odświeża i nawilża skórę, dzięki niemu krem zadziała dużo, dużo mocniej. Pamiętaj, nie używaj toniku na wacik, który ma wartościowe składniki i aby nie zużyć go za szybko, ponieważ wacik wszystko wchłonie i na twarzy nic nie zostanie – dlatego nalej kilka kropli toniku na dłoń i delikatnie wklep w skórę. 

Delikatny masaż twarzy możemy również wykonać przy nakładaniu kremu. Masując czy wklepując krem w skórę, możesz uzyskać dużo głębsze wchłonięcie się produktu, przy czym uzyskasz mocniejsze działanie i lepsze efekty. Masowanie skóry twarzy poprawia krążenie, rozluźnia spięte mięśnie, zmniejsza obrzęki oraz hamuje proces tworzenia się zmarszczek i bruzd. Po nałożeniu kremu, skóra jest już przygotowana do odpoczynku. 

UWAGA!!! Naucz się wykonywać demakijaż dwa razy dziennie - obowiązkowo wieczorem, ale również rano. Tak wiem, rano nie masz makijażu, ale skóra w nocy też ulega lekkiemu zanieczyszczeniu. Rano możesz umyć twarz żelem w połączeniu ze specjalną gąbeczką masującą i dzięki temu, skóra będzie wyglądać na bardziej wypoczętą.

ZOBACZ POLECANE

PRODUKTY DO DEMAKIJAŻU

Pielęgnacja twarzy Krem nawilżająco-odżywiający z Placentą

Krem nawilżająco-odżywiający z Placentą

42,50 zł

10304

Pielęgnacja twarzy Krem do twarzy z Mucyną (śluzem) ślimaka

Krem do twarzy z Mucyną (śluzem) ślimaka

153,00 zł

14601

Pielęgnacja twarzy Mleczko do twarzy i dekoltu

Mleczko do twarzy i dekoltu

71,50 zł

15601

Pielęgnacja twarzy Żel do mycia twarzy z Zielonej Herbaty

Żel do mycia twarzy z Zielonej Herbaty

31,00 zł

10201

Pielęgnacja twarzy Żel do mycia twarzy „Ocean piękna”

Żel do mycia twarzy „Ocean piękna”

31,00 zł

10202

Pielęgnacja twarzy Tonik z Mucyną Ślimaka

Tonik z Mucyną Ślimaka

142,50 zł

14604

Pielęgnacja twarzy Tonik do twarzy z placentą

Tonik do twarzy z placentą

46,00 zł

10308

Pielęgnacja twarzy Gąbka kosmetyczna do twarzy - 12 szt.

Gąbka kosmetyczna do twarzy - 12 szt.

31,00 zł

90136

Pielęgnacja twarzy Gąbka do mycia i masażu twarzy

Gąbka do mycia i masażu twarzy

17,00 zł

980165/01 (90165/01)

Zdrowie Żel do higieny intymnej

Żel do higieny intymnej

64,50 zł

64404