Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

18 Maj 2018

Fotoner - leczenie światłem i ultradźwiękami

fotoner.png

Fototerapia

Lecznicze właściwości światła odkryto już w starożytnych czasach, gdzie odkryto zbawienne działanie promieni słonecznych na naszą skórę. Fototerapia poprawia nie tylko nasz nastrój, ale działa przede wszystkim na różne problemy skórne. To wszystko zawdzięczamy przede wszystkim poprzez pobudzenie naszych skórnych receptorów, które zaczynają wydzielać więcej enzymów i hormonów. Niektóre z nich reagują na intensywność/jasność światła a inne na długość i kolory. Terapia światłem to zabieg całkowicie bezinwazyjny i przede wszystkim można go przeprowadzić w domowych warunkach, jeśli posiadamy odpowiednie do tego urządzenie jakim jest - Fotoner.

Leczenie światłem LED

Zabiegi z wykorzystaniem światła LED są coraz bardziej popularne na rynku światowym a zwłaszcza w medycynie estetycznej. Udowodniono ich korzystny efekt w leczeniu niektórych chorób skórnych a także w poprawie jej wyglądu. W fototerapii światłem LED wykorzystuje się bardzo silne światło diodowe, które bezpośrednio wpływa na komórki skóry, stymulując je do procesu regeneracji. Dodatkowym atutem jest poprawienie ukrwienia naszej skóry. Wykorzystując urządzenie do fototerapii możemy sobie pomóc z takimi zmianami skórnymi jak naczynka, trądzik młodzieńczy i różowaty, redukcje zaczerwienień i podrażnień skórnych. Fototerepia LED wykorzystywana jest również przy leczeniu takiej choroby jaką jest łuszczyca.

Światło czerwone - Wnika najgłębiej w naszą skórę, dzięki temu pobudza fibroblasty skórne do syntezy kolagenu i elastyny. Dodatkowo pobudza mikrokrążenie i zapewnia zwiekszęnie dopływu tlenu i substancji odżywczych (np. krem) do komórek naszej skóry. Światło czerwone pomaga w opóźnieniu pojawienia się zmarszczek, przyśpiesza regenerację skóry i pomaga pozbyć się problemów takich jak opuchlizny i obrzęki pod oczami.

Światło zielone - Działa odprężająco na naszą skórę, pomaga poprawić krążenie krwi i wyrównać procesy metaboliczne zachodzące w naszej skórze.

Światło niebieskie - Wykazuje największe działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Najczęściej stosuje się je przy zmianach bakteryjnych takich jak łojotok, trądzik młodzieńczy i różowaty.


Ultradźwięki

Wpływają bezpośrednio na tkankę w obszarze stosowania konkretnego urządzenia do ultradźwięków. Poprawiają wchłanialność produktów leczniczych i produktów kosmetycznych takich jak krem, żel, serum, ampułki. Dodatkowo wykazuje pozytywne właściwości w walce z redukcją tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Ultradźwięki również działają jako mikromasaż na poziomie komórkowym. Przyśpieszają procesy w skórze, poprzez wywoływanie mikrowstrząsów - ten efekt jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia i kondycji naszej skóry. Cały ten zabieg przynosi korzyść dla nas, ponieważ nasza skóra jeśli jest nie pobudzana do regeneracji to po prostu się ,,rozleniwia" i traci swoją elastyczność i jędrność, przez co później tworzą się zmarszczki itd. Mianem ultradźwięków nazywa się drgania mechaniczne o częstotliwości większej niż 20 kHz. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków wykorzystuje się do:

  • poprawy nawilżenia naszej skóry,
  • usuwania problemów pigmentacyjnych,
  • zmiany trądzikowe,
  • widoczne naczynka,
  • usuwanie wszelkiego rodzaju blizn,
  • dogłębnego oczyszczania skóry,
  • wygładzenia skóry,
  • zmniejszenie porów,
  • do redukcji cellulitu.

Zalety zabiegu leczenia światłem i ultradźwiękami

Przede wszystkim tym zabiegiem nie uszkadzamy w jakikolwiek sposób naszej skóry (nie przerywamy jej ciągłości). Dodatkowym atutem jest prostota tego zabiegu i ten plus, że możemy go wykonać samodzielnie w domu.

Efekty są widoczne po zakończeniu całej kuracji (30 zabiegów po 15 min). Temu zabiegowi może poddać się każdy, bez względu na wiek, rodzaj czy stan skóry. Tutaj również warto wspomnieć, że przy używaniu urządzenia do leczenia światłem i ultradźwiękami do naszej skóry nie przedostaje się szkodliwe promieniowanie UV, a jedynie starannie dobrane i wyselekcjonowane pasma światła, które mają pozytywny biologiczny wpływ na naszą skórę.

Efekty zabiegu Fotonerem

Fototerapia to świetny sposób na leczenie schorzeń dermatologicznych wspomnianych wyżej w tym artykule. Przede wszystkim pierwsze efekty, które możemy zaobserwować na naszej skórze, że staje się bardziej jędrna, sprężysta, wyrównuje się jej koloryt a blizny stają się coraz mniej widoczne. To wszystko bierze się z doskonałego odżywienia skóry jaką daje fotoner. Leczenie światłem i ultradźwiękami tó również idealny sposób na poprawienie wnikania produktów kosmetycznych, które używamy w łazience. Jeśli chcesz poprawić działanie swojego ulubionego kremu, maseczki lub bardziej specjalistycznych produktów wypróbuj koniecznie urządzenie jakim jest fotoner tianDe!


Bartosz Goleniewicz

Cześć! Zajmuję się budowaniem marki oraz wizerunku portalu tiandepolska.pl Wraz z zespołem tworzymy narzędzia i możliwości zarobkowe, dla osób chcących z nami współpracować.

ZOBACZ FOTONER TIANDE

URZĄDZENIE DO LECZENIA ŚWIATŁEM I ULTRADŹWIĘKAMI