Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

06 Maj 2018

Peeling enzymatyczny

peelingi.png

Peeling enzymatyczny - powierzchowna eksfoliacja skóry twarzy.

Już dawno, dawno temu ludzie sztucznie usiłowali stymulować odnowę skóry... Stosowali dość prymitywne sposoby jak przypalali twarz octem, przykładano rozgrzane kawałki metalu, czy złuszczali skórę pumeksem, popiołem, piaskiem itd. Peeling enzymatyczny jest to peeling, którego konsystencja przypomina przezroczysty żel i nie posiada w sobie żadnych ziarenek złuszczających. Dlaczego enzymatyczny? Z racji zawartych w nim enzymów roślinnych, owocowych i ziołowych. Dzięki temu peeling enzymatyczny posiada niezwykłe działanie złuszczające martwego naskórka usuwa dzięki temu obumarłe komórki, zmiękczając i rozpuszczając je.

Do jakiej skóry przeznaczony jest peeling enzymatyczny?

Właściwie do każdej, szczególnie polecam ten produkt dla osób o bardzo wrażliwej skórze na twarzy. Dlaczego? - ponieważ nie posiadają ostrych złuszczających drobinek. Mają zupełnie inną formę budowy przy tym są bardziej skuteczne.  Jednak osoby, które posiadają tłustą, sucha i problematyczną cerą również powinny zwrócić uwagę na ten kosmetyk. Już po około miesiącu używania peelingów enzymatycznych możemy zauważyć pierwsze efekty działania tego produktu jak np. wyrównany koloryt skóry, wyrównanie wydzielania sebum na naszej twarzy czy zmniejszenie problemów skórnych.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Niewielką ilość żelu nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu. Masuj przez około 1-2 minuty dopóki nie zauważysz zrolowanego swojego naskórka. Następnie zmyj dużą ilością wody (można połączyć jeszcze raz z żelem do mycia twarzy). Rezultat? - Odnowiona, gładka i sprężysta skóra na Twojej twarzy!

Co jaki czas stosować peeling enzymatyczny?

W zależności od cery, tak naprawdę tutaj nie ma schematu używania. Jeśli widzicie, że nasz naskórek ciągle się nadmiernie łuszczy możemy używać go codziennie. Kiedy zauważycie, że nakładacie peeling a on nie działa ponieważ nie złuszcza naszego naskórka wtedy jest to dla Nas pierwszy sygnał, że powinniśmy zrobić przerwę w jego używaniu

 • Skóra tłusta i problematyczna - 3-4 razy w tygodniu
 • Skóra normalna i sucha - 2 razy w tygodniu
 • Skóra wrażliwa - 1 raz w tygodniu

Seria peelingów enzymatycznych tianDe

Rożnica w peelingach enzymatycznych od tianDe stanowi w kwasach owocowych, które są w nich zawarte.  Niemniej jednak jeśli możemy rozgraniczyć działanie peelingów to możemy to zrobić tak:

 • Peeling enzymatyczny mleczny - Do cery problematycznej i tłustej
 • Peeling enzymatyczny oliwkowy - Do cery wrażliwej i suchej
 • Peeling enzymatyczny winogronowy - Do cery wrażliwej z naczynkami
 • Peeling enzymatyczny cytrynowy - Do cery tłustej z przebarwieniami
 • Peeling enzymatyczny ogórkowy - Do cery dojrzałej z lekkimi przebarwieniami
 • Peeling enzymatyczny z łożyska owcy - Do każdego typu cery

Kwasy zawarte w peelingach enzymatycznych tianDe

Kwasy AHA (Alfa-hydroksykwasy) - Najczęściej nazywa się je po prostu kwasami owocowymi, ponieważ najpierw odkryto je w owocach. Do tej grupy kwasów zaliczają się m.in kwas mlekowy, kwas glikolowy, jabłkowy, winowy itp. Stanowią dokładne oczyszczanie naszej skóry z łoju i obumarłych komórek. Poprawiają koloryt naszej skóry i pozbawiają jednocześnie defektów i nierówności na naszej twarzy.Kwas mlekowy - zawarty jest w każdym mleku, śmietanie, jogurcie czy nawet w jabłkach i borówkach. Posiada skuteczne działanie złuszczające i nawilżające.

 • Kwas glikolowy -najłatwiej przenika przez barierę naszego naskórka. Zawarty jest np. w trzcinie cukrowej i zielonych winogronach. Można powiedzieć, że charakteryzuje się najbardziej widocznym skutkiem działania.
 • Kwas jabłkowy - jak sama nazwa wskazuje zawarty jest przede wszystkim w jabłkach i pomidorach. Wykazuje właściwości złuszczające, stymuluje komórki do regeneracji i zwiększa ich metabolizm.
 • Kwas cytrynowy - znajdziemy go w licznych cytrusach. Ma silne właściwosci rozjaśniające, które zwiększają się przy udziale kwasu winowego. Ma silne właściwości bakteriobójcze i antyoksydacyjne.
 • Kwas winowy - posiadają go dojrzałe winogrona, pomarańcze, czy nawet wino. Ma działanie nawilżające, złuszczające i rozjaśniające.

Kwasy BHA (beta-hydroksylowe) - Główną różnicę tych kwasów stanowi fakt, że kwasy AHA rozpuszczają się w wodzie, a kwasy BHA w tłuszczach. Dzięki temu kwasy BHA są w stanie łatwiej przeniknąć do przewodów gruczołów łojowych i regulować ich pracę. Bartosz Goleniewicz

Cześć! Zajmuję się budowaniem marki oraz wizerunku portalu tiandepolska.pl Wraz z zespołem tworzymy narzędzia i możliwości zarobkowe, dla osób chcących z nami współpracować.

ZOBACZ

PEELINGI ENZYMATYCZNE OD TIANDE

Pielęgnacja twarzy Peeling do twarzy z Placentą

Peeling do twarzy z Placentą

42,50 zł

10301

Pielęgnacja twarzy Winogronowy peeling do twarzy

Winogronowy peeling do twarzy

37,00 zł

30205

Pielęgnacja twarzy Oliwkowy peeling do twarzy

Oliwkowy peeling do twarzy

37,00 zł

30207

Pielęgnacja twarzy Cytrynowy peeling do twarzy

Cytrynowy peeling do twarzy

37,00 zł

30201

Pielęgnacja twarzy Mleczny peeling do twarzy

Mleczny peeling do twarzy

37,00 zł

30203

Pielęgnacja twarzy Ogórkowy peeling do twarzy

Ogórkowy peeling do twarzy

37,00 zł

30204