Ta stronie wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Czytaj więcej » Akceptuje
Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się!

27 Marzec 2018

Składniki aktywne w kosmetyce tianDe

skladniki-aktywne-tiande-sklady-w-kosmetykach.png

Składniki aktywne, nanotechnologia co to jest?

Coraz częściej kupując jakikolwiek produkt, patrzymy nie tylko na markę czy opakowanie, ale również na jego skład. Mimo tego, że w dzisiejszych czasach kosmetyki stanowią nieodzowny element naszego życia, to jednak nie zawsze wiemy z czym mamy do czynienia. W tym artykule chciałbym przybliżyć Wam czym są składy/substancje aktywne w kosmetykach. Otóż zapewne nie raz próbowałaś rozszyfrować skład jakiegoś produktu, który chciałaś zakupić - nie jest to takie proste, ponieważ często nie znamy ich specjalistycznych nazw. Składniki aktywne w najprostszym wyjaśnieniu to składniki, które pełnią rolę naprawczą dla naszej skóry, włosów, paznokci itd. Pozostałe składniki tzw. ,,nieaktywne'' to konserwanty, zagęstniki, substancje zapachowe - które nie wnikają do naszej skóry, zmywamy je wraz z wodą i są one jak najbardziej bezpieczne dla naszego organizmu. Wszystkie składniki aktywne jak i te ,,nieaktywne'' dostępne w ofercie tianDe są zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa i posiadają certyfikaty jakości.

Zaczynamy nową serię artykułów - Składniki aktywne w praktyce.

W tej kategorii będziemy pisać dla Was artykuły, gdzie opiszemy i wyjaśnimy każdy składnik aktywny, który występuje w naszych produktach (na dzień dzisiejszy jest ich około 300). Listę składników jak i możliwość wglądu, który produkt zawiera wybrany przez Was składnik zobaczycie tutaj - SKŁADNIKI AKTYWNE 

Nanotechnologia - nowoczesność XXI wieku.

Obecnie w świecie kosmetologii, najbardziej interesującą dla naukowców kwestią jest przenikanie właśnie wyżej wyjaśnionych substancji aktywnych. Większość produktów kosmetycznych działa na powierzchniowe warstwy naszej skóry, nie docierając do jej żywych warstw. Liczni naukowcy w wyniku wieloletnich badań opracowali metodę, która umożliwia transport cennych składników do głębszych warstw skóry - taką możliwość dają właśnie nanocząsteczki i szeroko pojęta nanotechnologia. Nanocząsteczka to wartość, która nie przekracza 100 nm. 1nm to miliardowa część metra. Struktury te są nawet 200 razy mniejsze od ludzkich komórek.Korzyści wynikające z zastosowania nanostruktur w kosmetyce: ułatwiają dyfuzję cząsteczek składników aktywnych kosmetyków przez błony komórkowe, chronią substancje czynne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przez co umożliwiają wprowadzenie ich w głąb skóry w niezmienionej postaci, zwiększają rozpuszczalność substancji trudnorozpuszczalnych, umożliwiają przenoszenie aktywnych substancji w wyższych stężeniach, zmniejszając jednak przy tym skutki uboczne, np. podrażnienie. Dlatego prawidłową nazwą produtków tianDe to - kosmeceutyk. Ponieważ skuteczność i wchłanialność składników aktywnych w produktach tianDe jest dużo wyższa i bardziej skuteczniejsza. Dodatkowo produkty wykazują funkcję wspomagania leczniczego dla naszej skóry, włosów, stawów, kości itd. Dzięki zawartości składników aktywnych połączonych z nanotechnologią mogą korzystnie wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka, począwszy od pielęgnacji do naprawy tkanki.

TianDe to połączenie starożytnych receptur dalekiego wschodu, wykorzystanie starożytnych oraz nowych składników w aktywnej formie oraz przetransportowanie ich do naszej skóry w nanocząsteczkach.

Bartosz Goleniewicz

Cześć! Zajmuję się budowaniem marki oraz wizerunku portalu tiandepolska.pl Wraz z zespołem tworzymy narzędzia i możliwości zarobkowe, dla osób chcących z nami współpracować.

Polecane produkty

z bogatym składem aktywnym

Pielęgnacja twarzy Krem do twarzy z Mucyną (śluzem) ślimaka

Krem do twarzy z Mucyną (śluzem) ślimaka

153,00 zł

14601

Pielęgnacja twarzy Nano korektor - Transdermalny kompleks Botox Effect

Nano korektor - Transdermalny kompleks Botox Effect

223,50 zł

12202

Pielęgnacja włosów Szampon z korzeniem Żeń-szenia

Szampon z korzeniem Żeń-szenia

69,50 zł

20102

Higiena Ziołowe wkładki higieniczne „Zdrowie Kobiety”

Ziołowe wkładki higieniczne „Zdrowie Kobiety”

42,50 zł

61901